top of page
  • Zdjęcie autoraJulianna Jakubowska

Pytania, które zmieniają życie

Zaktualizowano: 12 mar 2023

W coachingu ciekawość otwiera dotąd nieodwiedzane obszary i zachęca do poszukiwania rozwiązań.


Kto pyta, ten znajduje odpowiedź


Chciałabym Cię zachęcić do tego, aby jak najwięcej dowiadywać się o sobie.

Zrób przestrzeń w ciągu dnia na chwilę dla siebie. Odpowiedz sobie na pytania: Czy jestem spójna(y) ze sobą? Czy to, co czuję, myślę i robię ma wspólny mianownik? Zatrzymaj się i pomyśl, czy jest jakiś schemat w Twoim życiu, który warto pożegnać?


Umów się sam(a) ze sobą na zmianę, tego, co powoduje Twój dyskomfort.

Wyjdź ze strefy komfortu, tam dzieją się wielkie rzeczy, tam jest rozwój. W którym momentach życia brakuje Ci asertywności? Z kim jest trudno stawiać te granice? Czy pozwalasz sobie na to, żeby ludzie Cię nie lubili?


Relacje, które warto "puścić"


Przyjrzyj się relacjom, w jakich jesteś, w jakie wchodzisz. Czy jesteś gotowa(y) na to, żeby „puścić” te, które są toksyczne i zrobić przestrzeń na nowe?


Z ciekawością obserwuj swoje ciało. W jakich sytuacjach i przy kim jest spięte i wręcz krzyczy do Ciebie, że jest nieszczęśliwe - ciało zawsze prawdę Ci powie.


Co dzisiaj mówi do Ciebie Twoje ciało?


Zaobserwuj, jacy ludzie Cię irytują, wkurzają, bo zwykle złości nas to u innych to, czego sami u siebie nie chcemy zobaczyć. Co takiego jest trudne dla Ciebie do przyjęcia o samym sobie? Bądź uważna(y), z jakimi intencjami wchodzisz w relacje z ludźmi. Jakie intencje zazwyczaj zakładasz, że ma człowiek po drugiej stronie? Czy pomagają Ci one w relacji z nim, czy przeszkadzają?


Wartości i pragnienia


Jakie wartości są ważne dla Ciebie w życiu? Jakich wartości chcesz doświadczać w życiu każdego dnia? Z poziomu jakich wartości żyjesz teraz? Czego w tym momencie pragniesz i na co czekasz? Jeśli to np.: miłość, sam(a) najpierw zadbaj, żeby miłość była w Tobie.

Bądź miłością, zacznij od samej(-ego) siebie. Za co siebie kochasz?


Wszystko zaczyna się w nas, wszystkie odpowiedzi są w nas i to my mamy klucz do tych drzwi.


Pytanie, czy chcesz zajrzeć do swojego wnętrza i kiedy to zrobisz?


39 wyświetleń0 komentarzy

Comments


bottom of page